Oznakowanie obiektów

Technika laserowa

Gabloty i gablotki

Informacja wizualna, Reklama

Dyplomy ozdobne, Certyfikaty

Pieczątki, Stemple

Wyświetlacze

Różne inne

Cenniki

Pobierz ofertę

Gablota na sztandar

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową"
- słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Opis produktu

Sztandar to, wykonana najczęściej z jedwabnego rypsu, tkanina przytwierdzona do drzewca. Widnieją na niej wyhaftowane godła, symbole i napisy. Każdy sztandar ma swoją symboliczną wymowę i określone znaczenie.

Rangę sztandaru podnosi ceremonia jego poświęcenia, dzięki czemu ma on wymiar nie tylko świecki ale również religijny. Dlatego sztandar powinno się otaczać czcią i oddawać należne jemu honory.

Właściwa ekspozycja sztandaru i prawidłowe przechowywanie mają istotne znaczenie na jego trwałość. Temu celowi służy przeszklona gablota na sztandar.

Gablota na sztandar wykonana jest z profili aluminiowych. Skrzydło czołowe gabloty, otwierane do góry, posiada wmontowane dwa zamki bębenkowe i szybę z bezpiecznego metapleksu o grubości 4 mm. Dwa mocne podnośniki gazowe ułatwiają otwarcie gabloty i podtrzymują skrzydło. Wewnątrz gabloty zamontowane są dwa uchwyty do powieszenia sztandaru wraz z górną częścią drewnianego drzewca. Część druga (dolna) drzewca może spoczywać na dwóch podpórkach. Uszczelka przyklejona do profilu zabezpiecza przed przedostaniem się kurzu do wnętrza gabloty. Odpowietrzenia na obwodzie gabloty sprawiają, że wewnątrz i na zewnątrz gabloty panuje taka sama atmosfera.

Większość sztandarów wykonana jest o wymiarach 100 x 100 cm lub 110 x 110 cm (płat sztandaru). Sztandar przyczepiony jest do dwuczęściowego drewnianego drzewca zakończonego ozdobnym elementem (grotem lub głowicą) najczęściej w postaci płaskiego orła lub kuli. Uwzględniając długość pierwszej (górnej) części drewnianego drzewca wraz z głowicą standardowe wielkości gablot wynoszą:


Wymiary zewnętrzne (cm)
szer. x wys. x głębokość
Przestrzeń wewnętrzna w gablocie (cm)
160 x 135 x 8
dla grotów płaskich (orzeł) - 6
160 x 135 x 12
dla grotów przestrzennych (kula) - 10,5

W przypadku innych wymiarów wielkość gabloty dostosujemy do Państwa potrzeby. W tym celu prosimy o podanie w zamówieniu wymiarów sztandaru oraz długości drzewca wraz z grotem (max średnica grota, jeżeli jest przestrzenny).

Jakie wartości niezbędne są do zaprojektowania gabloty przedstawia poniższy schemat (kliknij w schemat, by powiększyć obraz):

Wartości niezbędne do zaprojektowania gabloty:

  • - A - wysokość sztandaru (cm)
  • - B - szerokość sztandaru (cm)
  • - C - długość górnej części drzewca wraz z głowicą (cm)
  • - D - długość dolnej części drzewca (cm)
  • - E - średnica drzewca (cm)
  • - F - max średnica grota - dla kuli (cm) - ( bardzo ważny parametr, bo przestrzeń wewnętrzna gabloty wynosi 6 cm lub 10,5 cm )

Wykonamy projekt gabloty i przedstawimy kalkulację.

W wykonaniu standardowym profile aluminiowe anodowane są w kolorze srebrnym. Na życzenie profile gabloty pomalujemy proszkowo na wybrany przez Państwa kolor (wg wzornika kolorów RAL).


...wskażemy drogę ARET

Galeria

Cennik

Wykonanie standardowe:

- kolor gabloty - profile aluminiowe anodowane w kolorze srebrnym

- wielkość gabloty


Wymiary (cm)
szer. x wys. x przestrzeń wewn.
Cena (zł netto)
160 x 135 x 6
2 550,00 *
160 x 135 x 10,5
2 950,00 *

Na życzenie profile gabloty malujemy proszkowo na dodatkowo wybrany przez Państwa kolor (wg wzornika kolorów RAL). Wtedy do ceny doliczamy - 120,00 zł *.

Transport firmą kurierską - 150,00 zł *.


* - do podanych cen należy doliczyć podatek VAT 23%


...wskażemy drogę ARET

Zobacz także :

Galeria zewnętrzna naszych realizacji - GABLOTY NA SZTANDAR